Džamila Stehlíková, narozena jako Жәмилә Стеһликова, je psychiatrička a exministryně pro lidská práva a národnostní menšiny. Společně s jejím nástupcem Michaelem Kocábem platila u většiny populace za spolehlivý lék proti nízkému tlaku.

Když se řekne Kazachstán, napadne mě nejdřív Borat, sovětské jaderné testy, Stalinovy deporty a Stehlíková. Začneme jedním těžkotonážním výrokem, který pobavil odborníky i veřejnost. Zazněl v jinak celkem rozumném pořadu Rozstřel na iDnes TV.


Čím více moci máte, tím více jí chcete. Začínáte na pistoli a můžete skončit u raketometu a tanku.

Džamila Stehlíková

Práce s fakty

U psychiatra bych očekával lepší práci s fakty. Výrok exministryně, že zbrojní průkaz je možné získat snadněji než řidičák, je obyčejný blábol. Průměrná úspěšnost získání ZP je okolo 50%. To znamená, že polovina lidí při zkouškách neuspěje. Je to navíc ke všemu jen polovina těch, kteří již získali doklad o zdravotní způsobilosti a mají čistý trestní rejstřík. V podstatě tak máme systém dvojí kontroly. Zákon o střelných zbraních a střelivu je jeden z mála českých zákonů, který je tak kvalitní, že proti němu insideři v zásadě moc nenamítají a dokonce jej brání. Je podle nich velmi dobře nastaven. Tento jev není příliš častý. Vzpomeňme si, kolikrát jsme zažili nářky odborníků, že by konečně potřebovali upravit legislativu. Ve své odborné praxi to zažívám velmi často. Zde je to přesně obráceně. Odborníci stojí za zákonem a budou jej bránit zuby nehty. Vidět to bylo zejména v souvislosti se směrnicí EU, proti které jsme dokonce podali žalobu.

RPG do každé rodiny.

Psychologická projekce

Podle sebe soudím tebe. V roce 1890 Sigmund Freud popsal projekci jako obranný mechanismus ega spočívající připisování vlastních negativních charakteristik jiným osobám. Zejména věta “Čím více moci máte, tím více jí chcete”, dokonale definuje Džamilu Stehlíkovou, která prakticky od samého příchodu do tehdejšího Československa, funguje jako sběratelka funkcí, kdy to ve slabší chvilce (alias 2. Topolánkova vláda) dotáhla až na ministryni.

Nová biomasa

Vystoupení MUDr. Stehlíkové v mnohém připomínalo slavné číslo Kateřiny Jacques u Jana Krause, která náramně fundovaně vyprávěla o přínosech biomasy, ale když došlo na praktickou stránku věci, zmohla se na pouhé mlčení, protože na Cimrmanův text o jmelí, když herci vypadne text, si bohužel nevzpomněla. Společná stranická příslušnost obou dam jistě také o něčem vypovídá.

Tank, který má na našem území nejvyšší počet obětí.

Šťastné rozuzlení

Rozhodně netvrdím, že každá iniciativa vedoucí k lepšímu prověření žadatelů, je principiálně špatně, ale paní Stehlíková absolutně nedokázala mluvit k věci . Nepředložila nic a její výroky byly směšné. Všechna její data a zkušenosti pramenily z toho, že si to myslí, což jí jako zdroj bohatě stačí. Rozstřel je na poměry iDnes velmi přijatelný formát, ale pacifistická zelená “liberálka” jako host k diskusi o zbraních a střelivu, to je totéž, jako si k diskusi o hovězím přivolat na radu vegana. Byl to velký fail. Nic věcného z toho stejně nevypadne. Buďme rádi, že paní Stehlíková je už politicky mimo hru…

Jsou tu ale další…

Pobavte se zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-zbrojni-prukaz-debata-policie.A190228_205553_domaci_chtl

Džamile Kamila

Jen dodatek. Shoda jmen? Nebo je to dcera Kamila? (Kterou skutečně má.)