Byla doba, kdy jsem i já Babišovi naletěl. Myslel jsem si, že člověk v jeho postavení nemá zapotřebí, aby měl z politiky prospěch. Je zajištěn, rodina na celé generace dopředu, ale to na jeho hamižnosti nic nemění. Pohrdá lidmi, zákony i vlastními voliči. Ti mu však nadále jeho řepku ochotně zobou z ruky.

Krade čepice i slogany

Začal bych vůbec tou největší malicherností, ačkoliv to dokonale demonstruje politický marketing sekty ANO. Ten totiž funguje podle velmi jednoduchého vzorce. Najít téma, ukrást myšlenku, znásilnit řešení a přelepit nálepkou ANO. Makáme!

Stejně tak je tomu u sloganu SILNÉ ČESKO. Z úst nudného moravského suchoprda Fialy, poněkud křečovitého patrona, zní taková fráze směšně. To uznávám. Je to však nic v porovnání s tím, že Slovák oblečený jako Američan, mluví o silném Česku.


Image spasitele

Všetci kradnú. Tuto legendární hlášku dnes náš Vůdce (jenž dám dal i slunce) zapírá. Prý ji nikdy neřekl. Pochopitelně i v takové kravině je schopen lhát, což mu mimo jiné dokázal server Forum 24.

Bureš vůbec rád kritizuje zdejší prostředí. Trochu ale zapomíná, že do nedávné doby mu velmi vyhovovalo. Je to prostředí, kde se on, kdysi nomenklaturní bolševik, stal druhým nejbohatším chlápkem v zemi.

Všechno je spiknutí. Kauza Kosteleckých uzenin, Čapí hnízdo… Účelovky! On má přece jen smůlu. Vše je podle něj připravená kampaň, která je tak obří krakaticí, že zasahuje až do Bruselu. Začalo to totiž srát už i evropskou ombudsmanku Emily O’Reilly, která se nově vložila do jeho střetu zájmů.

SILNÉ ČESKO s Fialou je trochu nonsense.
Trump a jeho kšiltovka. Tu taky obšlehli.

Velmi humorná je pak psychologická projekce Bureše do jeho odpůrců. Čili podle sebe, soudím tebe. Když studenti Mikuláš Minář a Benjamin Roll uspořádali protestní akci, okamžitě se ptal, kdo to platí. Podobnou reakci měl, když Slonková s Kubíkem dorazili za jeho synem a Kubík měl brýle s kamerou za pár šupů, začal Babiš vyšilovat, že někdo platí technologie na úrovni špičkové rozvědky.

Ne, Andreji, fakt nežijeme v takovém světě, kde je možné koupit úplně každého a už vůbec nežijeme ve světě, kde by někdo chtěl zničit druhého nejbohatšího člověka v zemi. Je to prakticky nemožné.

Evropská veřejná ochránkyně práv Emily O’Reilly. I tu si zřejmě objednal Miroslav Kalousek.

Nasadil svěží, pružnou… Marii Benešovou

Výměna ministra spravedlnosti bezprostředně po oznámení, že kauza Čapí hnízdo putuje k státnímu zástupci, je přinejmenším podezřelá. Ale dobrá. Nebudeme křivdit a předbíhat. Pokud například lidé na Ústecku netrpí amnézií, budou si Benešovou jistě pamatovat. Jakmile tam totiž někdo upozornil na nesrovnalosti v čerpání dotací či předražený nákup, obdržel trestní oznámení. Tak moc se starala o dobré jméno Ústeckého kraje, že vážná obvinění (ohledně přerozdělování dotací v objemu vyšším než 20 mld. Kč) musela stranou.

Mgr. Leo Steiner

  1. upozornil na rozkrádání evropských dotací v kauze ROP Severozápad
  2. Benešová podává trestní oznámení
  3. Policie trestní oznámení na Steinera odložila jako nedůvodné
  4. Obviněno celkem 24 lidí včetně hejtmanky Vaňhové

MUDr. Alena Dernerová

  1. upozornila na předražené zakázky pro Krajskou zdravotní
  2. Benešová podává trestní oznámení
  3. Audit prokáže předražení
  4. Benešová stahuje oznámení
  5. Brusel zažádal o navrácení více než sto milionů korun

Nutno dodat, že Marie Benešová tehdy dodávala své služby Ústeckému kraji, a tak pracovala na objednávku hejtmanky Jany Vaňhové, která byla posléze rovněž v kauze ROP obviněna. Ne snad, že by se Marie Benešová v těchto kauzách nějak sama angažovala, ale tato její zakázka na ní (alespoň v mých očích) vrhá stín nedůvěryhodnosti. Protože to skoro vypadá, že kdyby tato smlouva pokračovala i nadále, tak kde by se na Ústecku ukázal whistleblower, tam by Benešová podávala trestní oznámení. A že se tam krade! Pamatujete si na tu zavražděnou ženu z Děčína, která vyprala ve směnárnách 12 miliard? Na Ústecku se prostě vždycky děly zvláštní věci. Že je to Palermo, to je všeobecně známý fakt. Přesto i v tomto prostředí šla Benešová sloužit krajskému úřadu jako podavač trestních oznámení. To chce skutečně hroší kůži. Průměrně inteligentním lidem totiž připadá pravděpodobnější, že došlo k předražení zakázky či vyvedení prostředků. Nikoliv, že by lidé typu Dernerová a Steiner chtěli z vlastního plezíru někoho špinit. Na takový kšeft bych se jim…

Jak to celé souvisí s Burešem? Uvedené skutečnosti jsou všude velmi snadno dohledatelné. Na článku Wikipedie o Benešové, v článcích o ROP Severozápad, takže zvolit si za ministra spravedlnosti právě jí (den po oznámení, že kauzu policie postoupí státnímu zástupci) není úplně optimální. Nikdo netvrdí, že by Marie Benešová byla nějaký padouch, ale žel bohu pro ní, posloužila v minulosti jako štít lidem, kteří sami měli máslo na hlavě.

O Leo Steinerovi v pořadu Reportéři ČT prohlásila 13.5.2013 toto:

To, že pan Steiner bojuje proti korupci, ještě neznamená, že to je ikona boje s korupcí. Také to může být nactiutrhač a může to být člověk, který se dopustí trestného činu pomluvy nebo křivého obvinění. To všechno se teprve vyjeví časem.

Marie Benešová

Nactiutrhač to nebyl ani v nejmenším. Nechal bych na posouzení každému, jakého si Andrej Babiš vybral garanta právního státu. Bez vysvětlení důvodů (jak je u něj zvykem) náhlé změny postu ministra, nám Andrej dodal jednasedmdesátiletou spasitelku národa, bez které bychom se neobešli a došlo by tak k demontáži právního státu.

Proto lidé protestují. Proč tedy Radek Vondráček mele něco o výsledku voleb? Že jej protestující nerespektují. Co to má společného s tím, že si tady z toho dělá Bureš holubník?

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Čl. 32 Ústavy

Způsobuje hádky v rodinách

Bureš rozděluje celé rodiny. To mě osobně asi mrzí vůbec nejvíc. Přitom za to vůbec nestojí. Ani jeho příznivci totiž nedokážou přesně popsat, jaké jsou jeho konkrétní přínosy společnosti, ale i jim samotným. Jak pociťují ve svých peněženkách, že je ANO u kormidla a jaký je například posun k lepšímu u zdanění práce, které je v ČR vzhledem k službám neuvěřitelně vysoké. Stejně tak burešovce “zajímá”, co se děje s mírou odvodů, které platí zaměstnavatel, což je stále v mnohém světový unikát. Je až s podivem, jak nízkou nezaměstnanost tu máme, vzhledem k tomu, jak nemravně vysoké jsou náklady na zaměstnance, které by pochopitelně firmy raději daly svým lidem. Jako zaměstnavatel by to Babiš mohl znát vše z první ruky. ANO má možné zvýšení životní úrovně prakticky na dosah.

Proces získávání příznivců sekty ANO (vlevo) a spokojený volič (vpravo)

Bureš chce stát řídit jako firmu. Z hlediska zdanění práce, což denně ovlivňuje životy milionů osob, si však z byznysu do politiky nepřinesl vůbec nic. Mnohem horší dopady má taková strategie na politiku jako takovou. Politik se nesmí nikdy chovat jako majitel firmy. Dobře to demonstruje aktuální postoj Babiše k probíhajícím protestům. Mnoho lidí ho má už plné zuby. Odpovědí Bureše je jen, že nikdy neodstoupí. To je něco, co je možné ve firmě – autoritářský přístup k řízení. A silná pozice. Nikoliv však v politice, protože pokud jste trestně stíhaný premiér a nevypadne z Vás jediné vysvětlení… Měli byste mlčky odstoupit. Zachovat si trochu důstojnosti. Bureš čeká, až bude odveden v poutech, takže svou hru dohraje až do konce, aby nám udělal ještě více ostudy. Třeba v Německu, kde o něm natočili skvělý dokument.

Pusťte si ale třeba tento… Je tam nádherně vidět, jak se chová k lidem a jakým způsobem budoval svoje impérium. Bureš firmy přebíral vždy tak, že je nejprve dostal do sraček. Sledujte jeho výraz, který měl při promítání filmu. To nebylo znechucení, že by tam zaznívala lež… Čuměl jako bulík.


Komunikace

Styl komunikace je věc, která mě vždy zaručeně vytrigruje. Nevím, jaký tým stojí za jeho Facebookem či do jaké míry za texty stojí Marek Prchal, ale jeho statusy by se snad měly vydat knižně. Velké osobnosti vždy dokázaly stručně popsat svoje myšlenky. Na jeho profilu však nějaký nemocný grafoman předstírá, že píše za Babiše a snad inspirován obšírným J. R. R. Tolkienem, mají jeho elaboráty mnoho odstavců, takže třeba na mobilním telefonu odrolovat až dolů, trvá neskonale dlouho. Jen magor by to četl celé. Nečtou to ani jeho příznivci. Autor textů by se měl zamyslet nad tím, jestli by nebylo vhodnější zvolit spíše třetí osobu, protože u těchto obřích pojednáních o výhodách pěstování řepky nevěří ani fanatičtí fanoušci, že by snad Bureš sám byl autorem těchto textů.

Andrew hodně sešel

Ze všeho nejzoufalejší jsou pokusy o lidovost Vůdce Andreje. Zacílení sponzorovaných příspěvků na cílovku 60+, kde se Vůdce (tedy prostřednictvím Prchala) dojímá sám nad sebou a svými úspěchy. Že jim zaručil 900 Kč k důchodu. Člověk by sám uvěřil tomu, že i on řeší v létě, kde vzít peníze na uhlí.


Svěřenský fond

Bureš zásadně mluví o Agrofertu jako o BÝVALÉ firmě. Přitom Agrofert je bývalá firma asi jako Václav Moravec astronaut. Stále na ní profituje skrze obmyšlené osoby a po zániku svěřenského fondu firma nezanikne ani ji nepřevezme stát či třetí osoba ve smyslu člověka mimo rodinu. Agrofert je bývalá firma jen formálně. Babiš žije třeba z úspor, ale nic to nemění na tom, že stále probíhá střet zájmů, který každého soudného člověka nadzvedne ze židle, jakou si to z nás Bureš dovolí dělat prdel. Takovou má ten člověk drzost.


Dočkáme se!

Nakonec ho přece jen porazíme. Měli jsme tu jiná esa. Poradili jsme si dokonce i se zmrdem Heydrichem, s Klementem Gottwaldem si pro změnu poradil sifilis… Narozdíl od něj Babiše ale balzamovat nebudeme.

Ten ať se jde vycpat rovnou.