Už několikrát udělil Zeman záštitu nad akcí Národní pochod pro život a rodinu. Tu pořádá Hnutí pro život. Všechno to zní velmi hezky. Ačkoliv v reálu je to jen klerikální banda omezených tmářů. Manipulativní náboženští fanatici, kteří by se dobře vyjímali v Polsku. Skupina lidí, jenž se nezdráhá nadávat ženám do kurev, pokud mají zdravý rozum a zastávají například plánované rodičovství. Vzhledem k tomu, že hnutí je i proti umělému oplodnění a děti takto narozené, podobně jako v Polsku, považují za zrůdy. Správně by se tedy měli jmenovat Hnutí proti životu. Takové hnutí by však nepodpořil ani šílenec. Já se ptám: Víte vůbec, co podepisujte, pane prezidente? Nemohou Vám takhle podstrčit omylem třeba abdikaci?

Za sebe klidně

Miloš Zeman, jako občan, si může podporovat klidně Flat Earth Society a spolu s nimi tvrdit, že Země je placatá. Jako politik se zcela odepíše a občané se mu právem vysmějí. Avšak podpora Hnutí pro život, je něco, co by překvapilo i jeho voliče. To by tak pasovalo na Bělobrádka. Z titulu jeho funkce je to přinejmenším zvláštní rozhodnutí a umožňuje nám to vidět pod pokličku, jak se “vaří” na Hradě. Tam se zmůžou leda tak na lustraci osob, kterým Zeman neráčí udělit titul profesora, dle svých úchylných kritérií. Co ale Zeman podepíše, je všem úplně jedno.

Prolifisté? Co jsou vlastně zač

Představte si, že jste magor. Pak jako člověka považujete už shluk buňek v okamžiku oplození. V tomto případě je možné například zajistit oplodněnému vajíčku právního zástupce. Prolifisté by podobné myšlenky nejraději protlačili i do legislativy. Problém nastává hlavně v okamžiku, kdy se nevyvíjí zárodek podle představ. Zde prolifisté chápou interrupci, která je naprosto žadoucí, za obrovský hřích. Takové těhotenství může ženu přímo ohrožovat na životě nebo dítě nepřežije. Každopádně to může přinést mnoho komplikací bez šťastného konce. Zastánce takové myšlenky je obyčejný kretén, který navíc svoje vidění světa vnucuje ostatním. S podporou našeho prezidenta. Stejně osvíceně přistupují tato individua i k oplození “in vitro”. Považují jej dokonce za nacistickou metodu. V klerikálním Polsku je třeba zcela běžné, že rodiče “očkují” děti nenávistí ke spolužákům, u kterých se ví, že přišli na svět právě díky pokroku. Jsou to podle nich zkrátka zrůdy – jen z toho důvodu, že došlo k oplození na klinice. Absurdní. Stejné hodnoty zastávají i prolifisté. Ve 21. století.

Pochod smrti

Věřím, že k podpisu to v kanceláři prezidenta dali jen omylem. Fungují tam jako ve známém filmu o císaři Rudolfovi II., kterému bylo úplně jedno, co zrovna podepisuje. To je však neomlouvá. Za zejména velkou drzost a manipulaci však považuji samotný název akce, a to konkrétně přídomek “národní”. Skutečně národní? Žijeme v ateistické, sekulární a velmi skeptické zemi, kde většina obyvatel považuje církev a věci s ní spojené za naprosto nedůvěryhodné. Zejména v době, kdy slyšíme, že i čeští představitelé neváhali cucat penisy chlapců a ti vysoce postavení je ještě kryli. Tím spíš zde lidé nebudou věřit a sdílet hodnoty tohoto hnutí. Je zarážející, že v minulosti jim udělily podporu i subjekty existující jen díky penězům daňových poplatníků – například České dráhy. Vzhledem k zemím, kde i v roce 2019 podstupují ženy ilegální interrupci, a to jen díky zanesení tohoto myšlení do místních zákonů, mají tito lidé podíl viny na úmrtí těchto žen, kterých umírá zhruba okolo 10%. Například v jižní Americe je to několik tisíc mrtvých žen. Je to vlastně Pochod smrti. Pod který se navíc Zeman osobně podepsal…

Letošní udělení záštity
Loňský Zemanův podpis